בתור עצמאים אנחנו יודעים שהמציאות יותר מורכבת.

נכון, החופש בלהחליט עבור עצמך בלעסוק בתחום שתמיד חלמת עליו, פוטנציאל ההכנסות והגדילה האפשריים גבוה, בלי בוס על הראש אלו הם באמת היתרונות המיידיים הברורים בלהיות עצמאי, אבל לצד היתרונות הברורים באים אתגרים לא פשוטים.

בתור עצמאי, אתה לא תמיד יודע איך יגמר החודש ואיך יראה חשבון הבנק שלך.

אתה צריך להתנהל נכון ומחושב על מנת לאזן בין הכנסות להוצאות בשני מישורים, בבית ובעסק ואתה צריך לעשות את זה מאוזן ונכון ולהקפיד על הפרדה ברורה.

כעצמאי שמעסיק עובדים ומשלם משכורת אתה אחראי גם לרווחת העובדים שלך, נכון משכורות, אבל גם מקצועיות, חופשות, הבראה וחגים.. ולא לשכוח בחירות פעמיים-שלוש בשנה 😊

רבים מבעלי העסקים מגשימים חלום ומקימים את העסק ללא בניית תוכנית עסקית ואופק כלכלי. 10 אחוז מהעסקים הקטנים שקמים בישראל נסגרים בתוך שנה.

כדי שזה לא יקרה לכם חשוב להכין תוכנית פעולה, אז בוא ננסה לעשות קצת סדר, גם בשבילנו העצמאים וגם בשביל מי שחושב על הכיוון:

למה חשוב לתכנן?

  • לכל העצמאים יש המון משימות ודברים לעשות, ככה שקל מאוד להישאב לשגרה של עבודה עם הלקוחות ותגובה למשימות דחופות שעולות באופן יום יומי ולשים בצד את התכנון לטווח קצר או ארוך.
  • אם לא תפנו לכם זמן לתכנון העסק עלול להיות תקוע באותו סטטוס לאורך זמן.
  • תכנון מאפשר לכם לחשוף את העסק לקהלים ושווקים חדשים במקביל לפיתוח שירותים ומוצרים נוספים שיכולים להגדיל את הרווחים שלכם והכי חשוב לתת לכם תחושה של עשייה והתחדשות.
  • הגדירו לעצמכם פעמיים בשנה תאריך מוגדר לשבת על פיתוח תוכנית העסק, כדאי לגייס לכך אנשי מקצוע ולקבוע תאריך ספציפי, כך שלא תוכלו לדחות. הגדירו לכם תוכנית עבודה, פרויקטים ומשימות ברורות לביצוע כך שיהיה לכם קל לעקוב אחר יישומן.
  • במהלך הזמן שבין פגישה אחת לשניה הקדישו לתוכנית שעה פעם בחודש, כדי לוודא ביצוע והתקדמות.

ככה צומחים נכון!


מוזמנים ליצור איתנו קשר ולצמוח איתנו,

058-5885991